Хенри Седжудо Нетна стойност и пътуване до успеха

Хенри Карлос Чеджудо, роден на 9 февруари 1987 г., е американски артист по смесени бойни изкуства и много популярен борец по свободен стил. Той е подписан от Ultimate Fighting Championship (UFC) и е един от най-украсените бивш шампион на UFC в леката категория и настоящ шампион в UFC в полутежка категория. В света на ММА се страхуват от неговите жестоки комбинации за нокаути и ритници и имаше време, когато той спечели три поредни мача с нокаут. Хенри е един от единствените четирима души, които държат шампионски колани в две различни теглови категории и само вторият човек, който защитава първенството в две различни теглови категории.

Хенри с двете си титли

Според настоящия списък, Хенри е класиран на световен номер 3. И е боен шампион. Наскоро на 9 май Чежудо успешно защити титлата си в UFC в полусредна категория, като нокаутира Доминик Круз.

Ранен и личен живот

Хенри е роден в Лос Анджелис, Калифорния. И двамата му родители са родом от Мексико Сити в Мексико и са родени и израснали там. Той има огромно семейство от седем братя и сестри. Родителите му се разделят и майка му трябва да се върне в Мексико Сити и след това отново в Аризона. Хенри започва да се бори, докато участва в програма за пребиваване в американското съоръжение за олимпийски тренировки. Оттам той знаеше, че това е, което иска да прави в живота си и започна да тренира още в Аризона. По време на което той също спечели първенството на щата Аризона и беше един от най-сортираните след борците в щата.

Въпреки че най-голямото му вдъхновение беше по-големият му брат Ангел, който беше рекорден четирикратен държавен шампион с рекорд от 150 победи и нула поражения. И с неговите напътствия Хенри беше подписан от UFC и му отне едва малко време, за да засияе по-силно от брат си Ангел. През 2006 г. Хенри беше избран в екипа за мечта на Wrestling USA Magazine на всички американци от гимназията. След победните си изяви на Панамериканските игри и Панамериканските първенства, Хенри спечели златен медал на летните олимпийски игри през 2008 г., проведени в Пекин. По това време Хенри е най-младият сред всички американци, станал олимпийски шампион по борба или по-конкретно свободна борба. През 2012 г. Хенри се оттегли официално от олимпийските борби и обяви, че сега ще се бие в ММА.

justvps

Вижте също

Ръководство за епизоди на Backstreet Rookie
Телевизионни предавания 19 юни 2020 г. 3 минути четене

Въпреки тегловната си категория от 131 паунда, Хенри успя да се бие в тегло от 135 паунда. През 2014 г. Хенри бе подписан от UFC и оттогава той е двоен шампион и има рекорден брой от 150 поредни победи. Той определено взе UFC с такса, с естествените си, но сурови способности и свободна борба. Днес той е третият златен медалист, който се бие в UFC и в момента също е защитник.

Хенри Седжудо Нетна стойност

Олимпийският златен медалист и колосален двоен шампион на UFCнетна стойносте 2 милиона долара. Повечето от това златно богатство идва от неговите двубои в UFC, а някои от неговите препоръки и фитнес добавки. Според някои източници Хенри печели около $ 35000 на мач в UFC и повече, ако е шампионатен мач